powerwall_tlo

Powerwall to domowy akumulator, który można ładować energią elektryczną wytworzoną z paneli słonecznych. Może być on także wykorzystywany jako “zbiornik na prąd”, który ładujemy za niższą opłatą w ciągu dnia a wykorzystujemy wieczorem i rano, gdy stawka za energię jest wysoka.

Powerwall to również pewne zabezpieczenie na wypadek awarii sieci elektrycznej i braku dostępu do prądu. Urządzenie jest w pełni zautomatyzowane, niewielkich rozmiarów a co najważniejsze, łatwe w instalacji.

powerwall_1tyt

Przeciętne gospodarstwo domowe najwięcej energii elektrycznej zużywa w godzinach porannych i wieczornych, niż w ciągu dnia. Bez domowego akumulatora, wytwarzana przez panele słoneczne energia, często jest odsprzedawana dostawcy prądu i kupowana na nowo w porze wieczornej. Powerwall kumuluje energię, którą możemy wykorzystać w dowolnym momencie.

Dzięki posiadaniu akumulatora Powerwall nie musisz martwić się o zmiany cenowe zużycia prądu w ciągu doby i już nigdy więcej nie będziesz bał się o wysokie rachunki za energię.

Powerwall może kumulować energię w ciągu dnia, gdy prąd jest tańszy, natomiast zasilać dom i wszystkie urządzenia o poranku czy wieczorem i nocy.

powerwall_2tyt

Obecna generacja baterii domowych jest niepraktyczna, nieporęczna oraz droga w instalacji i utrzymaniu. Powerwall przenosi technologię wykorzystaną w samochodach elektrycznych Tesli, do warunków domowych w bezpieczny i ekonomiczny sposób. Akumulator jest całkowicie zautomatyzowany, nie wymaga konserwacji a instalacja jest banalnie prosta.

models_powerwall@2x

powerwall_3tyt

how-it-works

powerwall_4tyt

Zrzut ekranu 2015-05-30 o 05.43.22

Każdy akumulator Powerwall ma pojemność 6,4 kWh energii, wystarczającej do zasilania większości domów w godzinach wieczornych lub porannych. Powerwall może być ładowany z kolektorów słonecznych w ciągu dnia lub przez instalację z sieci elektrycznej (np. gdy ceny prądu są niższe o określonej porze dnia). Akumulatory mogą być łączone, gdy nasze gospodarstwo domowe ma większe potrzeby energetyczne.

Powerwall montowany jest naściennie. Wykorzystany w nim akumulator litowo-jonowy posiada płynną regulację termiczną.

Akumulator posiada 6.4 kWh pojemności i 10 lat gwarancji. Urządzenie kompatybilne jest z zasilaniem jedno lub trójfazowym. Powerwall może być montowany zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku, a temperatura robocza wynosi od -20 °C do 50 °C. Waga wynosi 97 kg, a wymiary akumulatora 1302 mm x 862 mm x 183 mm. W zestawie nie ma przetwornicy DC-AC.

Certyfikaty:

CE Declaration of Conformity
IEC 62619, IEC 62109-1
IEC/EN 61000, Class B Radiated
Directive 2006/66/EC
UN 38.3

Jeśli jesteś zainteresowany kupnem akumulatorów domowych Powerwall skontaktuj się z nami za pomocą poniższego odnośnika. Uwaga: Po wejściu na oficjalną stronę Tesli z odnośnika poniżej, musisz być przełączony na region USA, by poprawnie zobaczyć formularz zamówienia.

zarezerwuj