model s page
Ewolucja inżynierii samochodowej

 

Zaawansowany, elektryczny układ napędowy Tesli zapewnia niesamowitą wydajność. W przeciwieństwie do silników spalinowych, zbudowanych z setek ruchomych części, napęd elektryczny posiada tylko jedną: wirnik. Dzięki temu, przyspieszenie jest błyskawicznie ciche i płynne. Prędkość 100km/h osiągana jest w zaledwie 3,1 sekundy. Model S jest prawdziwą ewolucją w technice motoryzacyjnej.

Napęd Dual Motor

 

Dual Motor zastosowany w Modelu S jest wielkim usprawnieniem wszystkich systemów napędowych. Wyposażony jest w dwa silniki – jeden z przodu i jeden z tyłu. Model S cyfrowo kontroluje moment obrotowy przednich i tylnych kół. Rezultatem jest niezrównana kontrola trakcji w każdych warunkach.

zrzutekranu2015-01-16o14.05.59_1

Wszystkie samochody z napędem na cztery koła wymagają skomplikowanych połączeń mechanicznych do rozprowadzania energii z jednego silnika na wszystkie koła. Każdy silnik Modelu S jest lżejszy, mniejszy i bardziej wydajny niż jego odpowiednik napędu tylnego koła, zapewniając przez to zarówno lepszy zasięg jak i większe przyspieszenie.

Dual Motor dostępny jest w Modelu S z akumulatorem o pojemności 70 kWh, 85 kWh oraz Performance 85 kWh. Ostatnia z nich jest w stanie osiągnąć prędkość 100 km/h w zaledwie 3,3 sekundy.

 

Autopilot

 

Autopilot łączy przednie kamery, radar i czujniki sonaru o zasięgu 360 stopni z informacjami o ruchu publicznym w czasie rzeczywistym, w celu automatycznej jazdy na otwartej drodze lub w ulicznym korku. Zmiana pasa ruchu nigdy nie była prostsza. Po przybyciu do celu, Model S sam wykryje miejsce parkingowe i zaparkuje. Urządzenia odpowiedzialne za bezpieczeństwo stale monitorują znaki stopu, sygnały ruchu i pieszych oraz niezamierzone zmiany pasa ruchu.

zrzutekranu2015-01-16o18.57.12_1
1. Autopilot

Model S z aktywowanym Autopilotem automatycznie dostosowuje się do warunków drogowych i dopasowuje optymalną prędkość jazdy.

2. Zmiana pasa ruchu

Zmiana pasa ruchu następuje automatycznie po naciśnięciu kierunkowskazu, jeśli warunki drogowe na to pozwalają.

3. Bezpieczeństwo

Model S ostrzega przed zajętymi sąsiednimi pasami ruchu lub o szybko hamującym aucie przed nami. W sytuacjach awaryjnych, Model S w sposób automatyczny i bezpieczny całkowicie zatrzymuje się.

Parkowanie przy pomocy Autopilota

 

d2c3018605724b29b0b8068bfab3e54a

Model S pomaga znaleźć wolne miejsce i automatycznie w nim zaparkować. W mieście zostaniesz powiadomiony o równoległym, wolnym miejscu parkingowym, a następnie, dzięki automatycznej kontroli kierownicy, przyspieszenia i hamowania, Model S sam zaparkuje w wyznaczonym miejscu. Zbliżając się do stacji Supercharger, pojazd automatycznie zaparkuje w wolnym miejscu. Model S zaparkuje także samoczynnie w Twoim garażu.

Z włączoną synchronizacją Twojego kalendarza i opierając się o informacje o bieżących warunkach drogowych, Model S określi ile czasu potrzeba na dotarcie do określonego miejsca spotkania. W odpowiednim czasie możliwe jest włączenie klimatyzacji oraz otwarcie drzwi garażowych. Na prywatnej posesji Model S sam wyjedzie z garażu i zaparkuje równolegle do krawężnika przed Twoim domem.

Najwyższa ocena bezpieczeństwa w Ameryce

THE NATIONAL HIGHWAY TRAFFIC SAFETY ADMINISTRATION

zrzutekranu2015-01-16o21.25.05
Model S jest zaprojektowany od podstaw tak, by stać się najbezpieczniejszym samochodem na drodze. Został przez to uhonorowany pięcioma gwiazdkami bezpieczeństwa we wszystkich kategoriach testów zderzeniowych przez National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA). Wysoki poziom bezpieczeństwa zawdzięczany jest silnikowi elektrycznemu, który schowany jest na ramie samochodu pod pasażerami. Obniżenie środku ciężkości samochodu poprzez brak ciężkiego silnika spalinowego, poprawia prowadzenie i minimalizuje ryzyko dachowania

Atletyczny wygląd i moc

 

Zespoły projektantów i inżynierów Tesli zadały sobie wiele trudu, by zapewnić odpowiednie przepływy powietrza i zmniejszyć opór, a zarazem zwiększyć zakres działania akumulatorów. Inteligentne zawieszenie pneumatyczne obniża wysokość samochodu przy wysokich prędkościach, np. podczas jazdy na autostradzie.

charging-default

door-handles-black

Model S zamiast wlewu paliwa posiada złącze ładowania. Kolor niebieski informuje nas o trwającym procesie ładowania, natomiast zielony o pełnym naładowaniu akumulatora.

Klamki w Modelu S to prawdziwe dzieło sztuki. Kluczyk znajdujący się w bliskiej odległości od pojazdu sprawi, że klamki automatycznie wysuną się. Gdy nie są nam potrzebne, chowają się, tworząc gładką powierzchnię z karoserią.

Z myślą o kierowcy

 

Model S to auto stworzone z myślą o kierowcy. Wyjątkowo cichy napęd Tesli sprawia, że siedząc w środku, czujemy się jak w studiu nagraniowym. Największą ozdobą wnętrza jest wielki, 17 calowy ekran dotykowy, który skierowany jest w stronę kierowcy. Wyświetlacz posiada tryby dzienny i nocny, dzięki czemu nie wpływa on negatywnie na naszą widoczność i nie rozprasza naszej uwagi. Ekran daje nam dostęp do niewyobrażalnej ilości treści na wyciągnięcie ręki. Znalezienie ulubionej piosenki czy najbliższej restauracji nie będzie już dla nas problemem.

hero-01-lhd

Najwyższa jakość wykonania

Każdy detal wykończenia wnętrza Modelu S jest starannie dobrany spośród estetycznych, gładkich i przyjaznych środowisku tworzyw. Skórzana tapicerka wykonana jest z najwyższej jakości skóry Nappa, natomiast klamki pokryte są ręcznie polerowanym cynkiem. Wszystkie elementy pochodzą z Kalifornii, gdzie znajduje się nasza fabryka.

glass-pano-roof

Bateria, wydajność i opcje napędu

 

Model S jest dostępny zarówno w wersji z tylnym jak i podwójnym, tylnym i przednim napędem – Dual Motor. Każda z wersji posiada opcję szybkiego ładowania na stacjach Supercharger. Wszystkie pojazdy posiadają 8-letnią gwarancję producenta, bez limitu przejechanych kilometrów.

70 kWh

Zasięg: | 5,6 sekundy do 100 km/h | Prędkość maksymalna: 225 km/h

70 kWh Dual Motor

Zasięg: 442 km | 5,4 sekundy do 100 km/h | Prędkość maksymalna: 225 km/h

85 kWh

Zasięg: 502 km | 5,6 sekundy do 100 km/h | Prędkość maksymalna: 225 km/h

85 kWh Dual Motor

Zasięg: 502 km | 4,6 sekundy do 100 km/h | Prędkość maksymalna 250 km/h

Performance 85 kWh Dual Motor

Zasięg: 480 km | 3,3 sekundy do 100 km/h | Prędkość maksymalna 250 km/h